Klima Montajı | Osmaniye Klima Servisi © Ay-Yıldız

Klima Montaj Servisi

Klimanızı teknik şartlara uyarak en yüksek verim alacağınız yere monte etmekteyiz.

Osmaniye Klima Montajı

Kaliteli ve ihtiyacınızı karşılayacak BTU değerlerine sahip klimayı seçmek kadar seçtiğiniz klimanın montajının da doğru yapılması klimanızdan tam performans alabilmeniz için çok önemlidir. Montaj hataları klimanızın verimini olumsuz etkileyecektir.

Klima Servisi tarafından Klima Montajı yapılırken genel montaj kurallarına ve teknik kataloglarda izah edilen ilkelere aynen riayet edilmelidir. Hatalı yapılan montajlar klima verimini düşürür ve cihaz ömrünü kısaltır.

Klima İç Ünite Montaj Kuralları

Klima Servisi tarafından Klima montajı yapılırken iç ünite hava sirkülasyonunun iyi olduğu bir yere monte edilmelidir. Duvarın düzlüğü ve sağlamlığı da önem taşımaktadır. Üflenen hava direk canlılar üzerine gelmemeli, yakınında ısı kaynağı bulunmamalı, doğrudan güneşe maruz kalmamalıdır. Mümkün olduğunca aşırı nemli yerlere yerleştirilmemelidir, unutmayalım ki aşırı nem sistem verimini azaltır. Havada bulunan su buharının iç ünitede yoğunlaşmasıyla sıvı hale gelmesi nedeni ile iç ünite su tahliyesinin kolay yapılacağı bir konumda bulunmalıdır. İç ünitenin etrafında gerekli boşlukların kalmasına riayet edilmelidir.

Klima Servisinde Kampanya
OSMANİYE’DE KLİMA TEKNİK SERVİS HİZMETLERİMİZDE %25 İNDİRİM
OSMANİYE KLİMA MONTAJ (SÖK/TAK) SADECE 150 TL

Klima Dış Ünite Montaj Kuralları

Kondense ünitesi havanın rahatça üzerinden geçebileceği bir pozisyonda yer almalıdır. Klima ısıtma amaçlı kullanılacaksa güneye, soğutma maksadıyla kullanılacaksa Kuzey’e sabah saatlerinde ısıtma amaçlı kullanıcaksa Doğuya, akşam saatlerinde ısıtma amaçlı kullanılacaksa batıya yerleştirilmelidir. Dış ünite taşıyıcısı dış ünitenin en az beş katı yükü taşıyabilmelidir ve söz konusu kurulum yapılan yer sonradan yapılacak söküm işlemine de uygun olmalıdır. Dış üniteden dışarı verilen hava da pencereden içeri girmeyecek şekilde konumlandırılmalıdır.  Dış ünitenin iç üniteden yüksek yere monte edilmesi durumunda yağmura ve cihaz içerisindeki yağdan doğan sorunlara karşı gerekli tedbirler alınmalıdır.  Cihaz zemine monte edilecekse düzlüğüne dikkat edilme ve yağmur suyunu toplamayacak yapıda olmasına özen gösterilmelidir.

Yukarıda yazılan ve yazılmayan daha birçok kural klima montajı veya sökümü sırasında Osmaniye Klima ServisiAyYıldız Teknik Soğutma elemanlarınca titizlikle uygulanmakta ve klimanızın montajı tespit edilen en uygun noktaya yapılmaktadır.

Sizde Osmaniye Klima Montaj Servisi arıyorsanız bize ulaşmak için İLETİŞİM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OSMANİYE KLİMA SERVİSİ’NDE İNDİRİM DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN


Yaza Hazırlık - Tüm Hizmetlerimizde YÜZDE YİRMİBEŞ İndirim!